Çengelköy Mah. Engin Cd. No:29, 34680 Üsküdar/İSTANBUL

Nevzat KULABEROĞLU – Kurucu Müdür

1971 Ardeşen doğumlu olan Nevzat Kulaberoğlu, Boğaziçi Üniversitesi’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Fizik Eğitimi Anabilim Dalında yüksek lisans yaptı. Yine Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü’nde doktora eğitimi yaptı.

Kulaberoğlu, iş hayatına 1994’te Fizik ve Fen Bilgisi öğretmeni olarak başladı. 28 yıllık meslek hayatındaki farklı özel okullarda IB-DP dahil farklı birim ve alanlarda öğretmenlik, alan liderliği, IB (International Baccalaureate) Koordinatörlüğü, okul yöneticiliği ve üst düzey yöneticilik yaptı. Kulaberoğlu, eş zamanlı olarak Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Fakültesinde dersler verdi. Eğitim sektöründe özgün, yenilikçi projeleri hayata geçirmeye önem veren Kulaberoğlu, 2012 yılında kariyerine Darüşşafaka Eğitim Kurumlarında Lise Müdürü ve Kampüs Koordinatörü olarak devam etti. 2016-2021 yılları arasında Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları İcra Kurulu Üyesi ve Uğur Okulları Genel Müdürlüğü yaptı.

TED Üsküdar Koleji Kurucu Genel Müdürü olarak görev yapan Kulaberoğlu eğitimde özgün ve yenilikçi projeleri hayata geçirmeyi ilke edinmiştir. Deneyimli ve idealist bir eğitim yöneticisi olarak TED Üsküdar Kolejinde de Türk Eğitim Derneği’nin asırlık eğitim tecrübesiyle öğreten, değiştiren ve geleceği aydınlatan bireyler yetiştirmeye ve geleceğe ışık tutmaya devam edecek.

Alanında en tecrübeli, motivasyonu en yüksek, en iddialı öğretmenler ile daha bilgili, daha yaratıcı, daha mutlu, daha hoşgörülü, daha saygılı, daha daha duyarlı bireyler artık TED Üsküdar Kolejinde yetiştirecek.