Çengelköy Mah. Engin Cd. No:29, 34680 Üsküdar/İSTANBUL
  • Okul öncesi (4 ve 5 yaş grupları) ve ilkokul  (1, 2, 3 ve 4. sınıflar) için, kontenjan dahilinde ve Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) görüşmesi ile öğrenci alınmaktadır. 
    Bilgi ve Başvuru İçin Tıklayınız.
  • Lise 1. sınıfa kaydolmak isteyen öğrencilerden, 2023-2024 eğitim öğretim yılı başlamadan önce  (sınav tarihi bilahare ilan edilecektir) yapılacak olan İngilizce yeterlilik ve Türkçe sınavlarından 70/100 alarak başarılı olanlar hazırlık sınıfı okumadan 9. Sınıfa başlayabileceklerdir. Sınavlarda bu koşulu sağlayamayan öğrenciler Hazırlık Sınıfı okuyacaklardır.
  • Lise 1. Sınıflarımıza aday öğrencilerimiz bursluluk ve TOGS sınavı dışında Haziran 2023’te yapılacak olan LGS sınavındaki başarılarına göre de  kayıt ve/veya burs olanağına sahiptirler.

Kayıt koşulları hakkında daha detaylı bilgi ve randevu için (216) 424 44 44  numaralı telefon aranabilir.

* Bursluluk Sınavı sonucuna göre verilen burslar 1 (Bir) eğitim öğretim yılı geçerlidir, ancak öğrencilerimiz her yıl tekrarlanan Bursluluk sınavına girerek her eğitim öğretim yılı için burs alma şansına sahiptirler.

** TED Üsküdar Koleji Giriş ve Bursluluk Sınavı’na 2022-2023 yılında okulumuzda 4,5,6,7,8. ve lise hazırlık sınıflarında okumakta olan öğrencilerimiz de girebilirler.

Sınav Kapsamı : Sınıf seviyelerine göre Sınav kitapçığında bulunan dersler ve derslere ait soru dağılımları aşağıdaki tabloda belirtildiği gibidir.

TED Üsküdar Koleji Giriş / Bursluluk Sınavı ve Kayıt Kabul

Sınav Konuları: Sınav soruları TED Genel Merkezi Ölçme ve Değerlendirme Müdürlüğü tarafından öğretim programları kapsamındaki kazanım/becerilere uygun hazırlanmıştır. Sınav, alışıla geldikten farklı olarak, beceri temelli ve okul öğrenmelerini yaşama yansıtabilme ögelerini ölçen özellikte olacaktır.