Kayıt Koşulları – TED ÜSKÜDAR KOLEJİ

Kayıt Koşulları

2022-2023 eğitim öğretim yılı için okulumuza okul anaokulu ( 4 ve 5 yaş ) ile 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ve Lise Hazırlık sınıf düzeyinde öğrenci kabul edilecektir.

2022-2023 eğitim öğretim yılında okulumuza;

• Okul öncesi (4 ve 5 yaş grupları) ve ilkokul (1, 2, 3 ve 4. sınıflar) için, kontenjan dahilinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Birimi görüşmesi ile öğrenci alınacaktır.
Bilgi ve Başvuru İçin Tıklayınız.

  • 5, 6, 7 ve 8.sınıflar için, kontenjan dahilinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Birimi görüşmesi ve Okula Giriş Sınavı ile öğrenci alınacaktır. PDR görüşmesi ve Okula Giriş Sınavı randevu ile yapılmaktadır.

Bilgi ve Başvuru İçin Tıklayınız.

     Lise Hazırlık Sınıflarımıza kontenjan dahilinde Psikolojik Danışma ve Rehberlik (PDR) Birimi görüşmesi Okula Giriş Sınavı ve İngilizce sınavı yapılarak öğrenci alınacaktır. PDR görüşmesi ve İngilizce Sınavı randevu ile yapılmaktadır.

Bilgi ve Başvuru İçin Tıklayınız.

Kayıt koşulları hakkında detaylı bilgi ve kayıt randevusu için (216) 424 44 44  numaralı telefon aranabilir.

OKULA GİRİŞ/BURSLULUK SINAVI

2022-2023 eğitim öğretim yılında 4.,5.,6.7.,8. ve lise hazırlık sınıflarında okuyacak öğrenciler Okula Giriş Sınavı sonuçlarına göre TED Üsküdar Kolejine kayıt yaptırmaya hak kazanacaklardır. Lise hazırlık sınıfları için ayrıca İngilizce seviye belirleme sınavı yapılacaktır.

Okula Giriş Sınavları Randevu ile, Cumartesi günleri TED Üsküdar Kolejinde ve Covit-19 tedbirleri alınarak yapılacaktır. Her öğrenci sınava bir kere katılabilmektedir.

Sınav Kapsamı : Sınıf seviyelerine göre Sınav kitapçığında bulunan dersler ve derslere ait soru dağılımları aşağıdaki tabloda belirtildiği gibidir.

Sınav Konuları: Sınav soruları TED Genel Merkezi Ölçme ve Değerlendirme Müdürlüğü tarafından öğretim programları kapsamındaki kazanım/becerilere uygun hazırlanmıştır. Sınav, alışıla geldikten farklı olarak, beceri temelli ve okul öğrenmelerini yaşama yansıtabilme ögelerini ölçen özellikte olacaktır.

 
Atatürk Köşesi

Ansolon